![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/uCOVER.jpg)
Εγκαινιάστηκαν οι νέες εγκαταστάσεις της Ευρωκλινικής Παίδων, παρουσία πλήθους κόσμου και εκπροσώπων της πολιτικής και επιχειρηματικής ηγεσίας, της τοπικής αυτοδιοίκησης, της ασφαλιστικής αγοράς και της ιατρικής κοινότητας.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/uu1.jpg)
Ο κος Σπύρος Καπράλος, Πρόεδρος του Δ.Σ. Ομίλου Ευρωκλινικής, η κα Εύα Κοντοσταθάκου, Αντιδήμαρχος Οικονομικών Δήμου Αθηναίων και ο κος Αντώνης Βουκλαρής, Διευθύνων Σύμβουλος Ομίλου Ευρωκλινικής, με την βοήθεια της μικρής Ηλέκτρας και του Θωμάς κόβουν την κορδέλα
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/uu2.jpg)
Ο κος Σπύρος Καπράλος, Πρόεδρος του Δ.Σ. Ομίλου Ευρωκλινικής με την μικρή Ηλέκτρα και τον Θωμά, λίγο μετά το κόψιμο της κορδέλας
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/uu3.jpg)
Ο κος Αντώνης Βουκλαρής, Διευθύνων Σύμβουλος Ομίλου Ευρωκλινικής, η κα Σάντρα Ζαφειρακοπούλου, Γενική Διευθύντρια του Φιλανθρωπικού οργανισμού Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) και ο κος Σπύρος Καπράλος, Πρόεδρος ΔΣ Ομίλου Ευρωκλινικής
Την κορδέλα των εγκαινίων έκοψε η μικρή Ηλέκτρα και ο μικρός Θωμάς, με τη βοήθεια του Πρόεδρου του Ομίλου Ευρωκλινικής κ. Σπύρου Καπράλου και του Διευθύνοντος Συμβούλου κ. Αντώνη Βουκλαρή, ο οποίος, με την ευκαιρία των εγκαινίων ανακοίνωσε την έναρξη στήριξης του Φιλανθρωπικού Οργανισμού Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος), με την υιοθεσία της ευχής ενός 10χρονου αγοριού.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/u7.jpg)
H Εύα Κοντοσταθάκου, Αντιδήμαρχος Οικονομικών Δήμου Αθηναίων και ο Νικόλαος Μακρόπουλος, Πρόεδρος Δ.Σ. & Δ/νων Σύμβουλος Ευρώπη Ασφαλιστική
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/u1.jpg)
Σπύρος Καπράλος, Πρόεδρος Δ.Σ. Ομίλου Ευρωκλινικής, Αντώνης Βουκλαρής, Διευθύνων Σύμβουλος Ομίλου Ευρωκλινικής
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/u2.jpg)
Ομ. Καθηγητής Καρδιοχειρουργικής Ιατρικής Παναγιώτης Ασημακόπουλος με τον κ. Σπύρο Καπράλο πρόεδρο ΔΣ Ομίλου Ευρωκλινικής
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/u3.jpg)
Αντώνης Βουκλαρής, Διευθύνων Σύμβουλος Ομίλου Ευρωκλινικής, Καθηγητής κος Νικόλαος Νικητέας, Σπύρος Καπράλος Πρόεδρος ΔΣ Ομίλου Ευρωκλινικής και Εύα Κοντοσταθάκου, Αντιδήμαρχος Οικονομικών Δήμου Αθηναίων
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2017/07/u6.jpg)
Ο Ομότιμος Καθηγητής Ευτύχιος Βορίδης, Επίτιμος Πρόεδρος Επιστημονικού Συμβουλίου Ευρωκλινικής Αθηνών
photo credits: Studio Panoulis