Το “Lazy Sunday Brunch” του Athénée υποδέχτηκε τις γλυκές δημιουργίες του Στέλιου Παρλιάρου!
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/Κωνσταντίνος-Αργυρός-Νατάσσα-Μποφίλιου-Χρύσανθος-Πανάς.jpg)
Το κυριακάτικο brunch στο αγαπημένο σημείο συνάντησης της πόλης, το εμβληματικό Athénée της λαμπερής οδού Βουκουρεστίου, υποδέχθηκε τις δημιουργίες του pastry chef Στέλιου Παρλιάρου.
Αυτή τη χρονιά οι γλυκές του δημιουργίες έχουν αναφορά στην παλιά Αθήνα. Γεύσεις νοσταλγικές που όλοι αγαπήσαμε κατά καιρούς και που είναι πλέον δυσεύρετες όπως η πάστα serrano και πολλά άλλα.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/Στέλιος-Παρλιάρος-Μοχάμεντ-Άλι.jpg)
Στέλιος Παρλιάρος, Μοχάμεντ Άλι
Χθες το μεσημέρι πολλοί επώνυμοι φίλοι γέμισαν το Athénée και τον εξωτερικό χώρο στον όμορφο πεζόδρομο της Βουκουρεστίου και απόλαυσαν το Lazy Sunday Brunch menu του chef Νίκου Σκλήρα, με πολλές επιλογές από νόστιμα πιάτα, φυσικούς χυμούς και φυσικά τα καθιερωμένα cocktails!
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/Γιώργος-Κουτσούκος-Χρύσανθος-Πανάς-Κωνσταντίνος-Αργυρός.jpg)
Γιώργος Κουτσούκος, Χρύσανθος Πανάς, Κωνσταντίνος Αργυρός
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/Έβελυν-Καζαντζόγλου-Χριστίνα-Μπόμπα.jpg)
Έβελυν Καζαντζόγλου, Χριστίνα Μπόμπα
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/Ιωάννα-ΣαμαράΖέτα-Τσακούμη.jpg)
Ιωάννα Σαμαρά,Ζέτα Τσακούμη
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/Ηλίας-Μπόγδανος-Μάνος-Γαβράς.jpg)
Ηλίας Μπόγδανος, Μάνος Γαβράς
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2020/10/John-Votsaris-John-Καγιούλης-Δημήτρης-Τσακούμης.jpg)
John Votsaris, John Καγιούλης, Δημήτρης Τσακούμης
Όλοι λάτρεψαν τις γλυκές δημιουργίες που είχε ετοιμάσει ειδικά για το Lazy Sunday Brunch του Athénée, ο Στέλιος Παρλιάρος, σε ένα εντυπωσιακό display – έργο τέχνης, που το κοινό θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει για τις επόμενες τέσσερις Κυριακές, έως 22 Νοέμβρη.