![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/06/IMG-b071c47bc028bc209c882ccf72c12aaa-V.jpg)
Μία ιδιαίτερη και οπωσδήποτε τιμητική βραδιά τόσο για τον ίδιο όσο και για την καταξιωμένη πορεία του, οργανώθηκε για τον Γιώργο Μεσσάλα στο Αιγάλεω, στον τόπο που γεννήθηκε και μεγάλωσε ο σπουδαίος θεατράνθρωπος.
Η βραδιά, ξεκίνησε με την προβολή της βιογραφικής ταινίας για την ζωή του, Ταξίδι Πνοής που σκηνοθέτησε ο Χρήστος Ν. Καρακάσης, για να ακολουθήσει το μεγάλο πάρτι στον πεζόδρομο του Αιγάλεω, όπου γιορτάθηκε συγχρόνως η επέτειος γάμου του μεγάλου ηθοποιού με την γυναίκα της ζωής του Ντένης Θεμελή. Κοντά τους φυσικά και ο γιος τους Αλέξης αλλά και πολλοί καλοί φίλοι “ζωής”, όπως η Μαρίτσα Τραυλού, ο Ντίμης Κρίτσας και άλλοι.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/06/20190601_165916.jpg)
Γιώργος Μεσσάλας, Ντίμης Κρίτσας, Μαρίτσα Τραυλού
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/06/IMG-1eda3dc366581237113104f5e7dfd54a-V.jpg)
Ο Γιώργος Μεσσάλας και η Ντένη Θεμελή με τον γιο τους Αλέξη