“Smells Like Teen Spirit”: H επίδειξη του Stelios Koudounaris ήταν εμπνευσμένη από τη Γενιά “Χ”!
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259145.jpg)
Άνοιξη σημαίνει φρεσκάδα και ανανέωση και αυτές οι αξίες χαρακτηρίζουν και τον Στέλιο Κουδουνάρη.
Χθές, στην κατάμεστη αίθουσα της Εναλλακτικής Σκηνής της Εθνικής Λυρικής Σκηνής στο Κέντρο Πολιτισμού – Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, η οποία για πρώτη φορά φιλοξένησε επίδειξη μόδας, παρουσίασε με μεγάλη επιτυχία, τη νέα εξαιρετικού ύφους και αισθητικής συλλογή του για το Φθινόπωρο-Χειμώνα 2019-2020 με τίτλο “Smells Like Teen Spirit” και ξεκάθαρες αναφορές σε ό,τι μας κάνει να νιώθουμε ότι η ενέργεια μέσα μας ξεχειλίζει, ισοδύναμα με την ανατροπή και την προσέγγιση στα όρια.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259119.jpg)
Ο Στέλιος Κουδουνάρης στο φινάλε της επίδειξης
Εξαιρετικοί ατμοσφαιρικοί φωτισμοί, ένα υπέροχο σκηνικό το οποίο επιφύλασσε εκπλήξεις, η ζωντανή συνοδεία μουσικής από τον Μπομπ Κατσιώνη ο οποίος διασκεύασε το εμβληματικό τραγούδι των Νιρβάνα “smells like teen spirit” με τη συνοδεία εγχόρδων από τις String Trio by Violin Events and Music και η διαρκής κυκλική κίνηση των μοντέλων πάνω στη σκηνή με τα εξαιρετικά ρούχα του Στέλιου Κουδουνάρη, εντυπωσίασαν τους καλεσμένους.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259148.jpg)
Στέλιος Κουδουνάρης, Ορέστης Καρύδας
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259121.jpg)
Χρήστος Ξυδιάς, Τζο Καραγιαννίδου
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259127.jpg)
Έλενα Χριστοπούλου
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259140ok.jpg)
Έλλη Κοκκίνου
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259142.jpg)
Κατερίνα Γκαγκάκη
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259129.jpg)
Ζέτα Τσακούμη, Χρυσιάννα Ανδριοπούλου
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259130.jpg)
Γεωργία Παντελέ, Ίρις Λεονταρίτη, Ρούλα Σταματοπούλου
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259137.jpg)
Ελεονώρα Ζουγανέλη
Ένα μεγάλο χειροκρότημα και ενθουσιασμός συνόδευσαν την υπόκλιση του Στέλιου Κουδουνάρη στο τέλος του σόου, επιβεβαιώνοντας τις πρωτοποριακές και εμπνευσμένες δημιουργίες του.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259143.jpg)
Πέτρος Κωστόπουλος, Μαριάννα Σμπώκου, Ρεγγίνα Κουρή
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259144.jpg)
Μαρίνα Βερνίκου, Ηλίας Κρασσάς
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259146.jpg)
Ο Στέλιος Κουδουνάρης και τα κορίτσια του My Style Rocks Φωτεινή Τράκα, Χριστίνα Παπαδέλη και Κωνσταντίνα Κωνσταντινίδη
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2019/05/259150.jpg)
Αλεξάνδρα Δράκου
Φωτογραφίες: Studio Panoulis