![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/03/mar.jpg)
Στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας στις 8 Μαρτίου, ένα ξεχωριστό βραχιόλι δημιουργήθηκε αποκλειστικά για την ενίσχυση του έργου του Συλλόγου Φίλων Παιδιών με καρκίνο «ΕΛΠΙΔΑ».
Εμπνευστές και δημιουργοί αυτής της διπλά σημαντικής και συγκινητικής πρωτοβουλίας δύο γυναίκες: η Διευθύντρια της Private Events by Omni Apico, Μίνα Κακανιά και η σχεδιάστρια κοσμημάτων, Λιάνα Βουράκη.
![Μίνα Κακανιά, Μαριάννα Βαρδινογιάννη, Λιάνα Βουράκη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/03/mar1.jpg)
Μίνα Κακανιά, Μαριάννα Βαρδινογιάννη, Λιάνα Βουράκη
Η Πρόεδρος του Συλλόγου «ΕΛΠΙΔΑ», Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη, τις υποδέχτηκε στην Ογκολογική Μονάδα Παίδων «Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη-ΕΛΠΙΔΑ» για να τις ευχαριστήσει και να τις τιμήσει.
Ως ένδειξη εκτίμησης για την πολύτιμη συμπαράστασή τους η κυρία Βαρδινογιάννη απένειμε στην κυρία Λιάνα Βουράκη και στην κυρία Μίνα Κακανιά την τιμητική πλακέτα του Συλλόγου «ΕΛΠΙΔΑ».
![Τρεις σπουδαίες Γυναίκες](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/03/mar2.jpg)
Τρεις σπουδαίες Γυναίκες
To βραχιόλι «Liana Vourakis for Private Events by Omni Apico» θα διατίθεται προς πώληση από σήμερα Σάββατο 7 Μαρτίου αποκλειστικά στις boutique Liana Vourakis (Κολωνάκι, Golden Hall), και μέρος των εσόδων από τις πωλήσεις του θα διατεθεί στον Σύλλογο «ΕΛΠΙΔΑ».
Happy birthday Mina Kakania! xxx
Φωτογραφίες: Studio Panoulis