![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/7966.png)
Το επετειακό MadWalk 2020 by Serkova Crystal Pure – The Fashion Music Project, ο μοναδικός θεσμός που ενώνει τη μουσική και τη μόδα γιόρτασε 10 χρόνια και υποδέχθηκε το 2021 με εντυπωσιακές συνεργασίες.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Bίκυ-Καγιά-IMG_6002.jpg)
Project presented by Βίκυ Καγιά
Το Σάββατο που μας πέρασε παρουσιάστηκε αποκλειστικά από το MEGA ένα ανατρεπτικά δημιουργικό event! Στο εντυπωσιακό σκηνικό, στο Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας, παρουσιάστηκαν μοναδικά acts γεμάτα εκπλήξεις κι ανατροπές από δημοφιλείς καλλιτέχνες μαζί με τις πρωτότυπες δημιουργίες κορυφαίων Ελλήνων σχεδιαστών. Μεγάλος Χορηγός της βραδιάς ήταν η Serkova Crystal Pure. Το MadWalk 2020 by Serkova Crystal Pure – The Fashion Music Project, o μοναδικός θεσμός που ενώνει τη μουσική με τη μόδα, κατέκτησε τις πρώτες θέσεις στους πίνακες της τηλεθέασης στο γυναικείο κοινό, καταγράφοντας, μάλιστα, ποσοστό 26,4% στις ηλικίες 15-24. Αξίζει να σημειωθεί ότι την εκπομπή παρακολούθησαν περισσότεροι από 455.000 τηλεθεατές.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/IMG_4970.jpg)
photo. johnny panopoulos
Την επετειακή εκδήλωση των 10 ετών παρουσίασε η κορυφαία, Βίκυ Καγιά, ενώ τον παλμό του backstage μετέφερε η Έβελυν Καζαντζόγλου.
Το MadWalk 2020 by Serkova Crystal Pure – The Fashion Music Project επιμελήθηκε καλλιτεχνικά ο Νίκος Τάγης. Τη σκηνοθεσία στο stage ανέλαβε ο Κωνσταντίνος Ρήγος, την τηλεοπτική σκηνοθεσία ο Δημήτρης Τσίγκoς, το Fashion Direction ο Νίκος Υφαντής και την επιμέλεια styling ο Κώστας Ζήσης.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-1o-WOLVES-IMG_9459.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-1o-WOLVES-IMG_9489.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-1o-WOLVES-IMG_9520.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-1o-WOLVES-IMG_9568.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-1o-WOLVES-IMG_9651.jpg)
photo. johnny panopoulos
Στο MadWalk 2020 by Serkova Crystal Pure – The Fashion Music Project το τηλεοπτικό κοινό απόλαυσε:
Την παγκόσμια πρωταθλήτρια ομάδα χορού “Wolves Team”. Την Βαρβάρα Αργυρού με τον Archolekas σε ένα χριστουγεννιάτικο medley. Την Demy σε ένα ανατρεπτικό ντουέτο με τον FY όπου ερμήνευσαν το «Στα Κόκκινα» στο opening act by Serkova Crystal Pure. Στη συνέχεια, η Τάμτα μας συνεπήρε με το «Hold On» στο catwalk του Sotiris Georgiou.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1612.jpg)
ΤAMTA -Sotiris Georgiou
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1683.jpg)
TAMTA -Sotiris Georgiou
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1686.jpg)
TAMTA -Sotiris Georgiou
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1707.jpg)
TAMTA -Sotiris Georgiou
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1783.jpg)
TAMTA -Sotiris Georgiou
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1868.jpg)
TAMTA -Sotiris Georgiou
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-3o-TAMTA-Sotiris-Georgiou-IMG_1968.jpg)
TAMTA -Sotiris Georgiou
Τη σκυτάλη πήρε ο VLOSPA, ο οποίος στο catwalk του Dimitris Petrou ερμήνευσε τα κομμάτια του «Big Moves Vol.1» & «R.U.E». Ο Ίαν Στρατής ερμήνευσε το «The Rockafeller Skank» σε ένα special catwalk by ΜINI Electric, το οποίο παρουσίασε αλλά και συμμετείχε η εκθαμβωτική Έβελυν Καζαντζόγλου.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-4o-VLOSPA-Dimitris-Petrou-IMG_0235.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-4o-VLOSPA-Dimitris-Petrou-IMG_0280.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Έβελυν-Καζαντζόγλου-photo.jpg)
Έβελυν Καζαντζόγλου
Οι δημιουργίες του G.Papadogamvros παρουσιάστηκαν υπό τους ήχους του «Golden Eye» που ερμήνευσε η Πέννυ Μπαλτατζή. Στο stage του MadWalk 2020 by Serkova Crystal Pure – The Fashion Music Project η Έλενα Τσαγκρινού ερμήνευσε το «Be My Lover» μαζί με τον DJ Kas, συνοδεύοντας το catwalk του Apostolos Mitropoulos.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-6o-Πέννυ-Μπαλτατζή-Papadogamvros-IMG_7619.jpg)
Πένυ Μπαλτατζή-Papadogamvros photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-6o-Πέννυ-Μπαλτατζή-Papadogamvros-IMG_7630.jpg)
Πένυ Μπαλτατζή-Papadogamvros
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-6o-Πέννυ-Μπαλτατζή-Papadogamvros-IMG_7717.jpg)
Πένυ Μπαλτατζή-Papadogamvros photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-6o-Πέννυ-Μπαλτατζή-Papadogamvros-IMG_7994.jpg)
Πένυ Μπαλτατζή-Papadogamvros
To Maison Faliakos παρουσίασε τις δημιουργίες του με τη Ρένα Μόρφη να ερμηνεύει το «Ιπποτικό». Οι Dimmy and the bad heart εντυπωσίασαν με το «For You» στο catwalk του LASKOS. Στη συνέχεια, στο catwalk των Deux Hommes η Κόνι Μεταξά με τον Τάσο Ξιαρχό ερμήνευσαν ένα mash up των «Roses» και «Born to Die».
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-7o-Έλενα-Τσαγκρινού-KAS-Apostolos-Mitropoulos-IMG_8989.jpg)
Έλενα Τσαγκρινού – DJ Kas
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-7o-Έλενα-Τσαγκρινού-KAS-Apostolos-Mitropoulos-IMG_8856.jpg)
Έλενα Τσαγκρινού – DJ Kas
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-7o-Έλενα-Τσαγκρινού-KAS-Apostolos-Mitropoulos-IMG_9031.jpg)
Έλενα Τσαγκρινού – DJ Kas
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-8o-Ρένα-Μόρφη-MAISON-FALLIAKOS-IMG_7098.jpg)
To Maison Faliakos παρουσίασε τις δημιουργίες του με τη Ρένα Μόρφη να ερμηνεύει το «Ιπποτικό».
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-8o-Ρένα-Μόρφη-MAISON-FALLIAKOS-IMG_6999.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-8o-Ρένα-Μόρφη-MAISON-FALLIAKOS-IMG_7049.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-8o-Ρένα-Μόρφη-MAISON-FALLIAKOS-IMG_7181.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-8o-Ρένα-Μόρφη-MAISON-FALLIAKOS-IMG_7400.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-8o-Ρένα-Μόρφη-MAISON-FALLIAKOS-IMG_7497.jpg)
To Maison Faliakos παρουσίασε τις δημιουργίες του με τη Ρένα Μόρφη να ερμηνεύει το «Ιπποτικό».
Ο Αναστάσιος Ράμμος με το τραγούδι «Watermelon Sugar» συνόδευσε το catwalk 5226 by Celia Kritharioti.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-11o-Αναστάσιος-Ράμμος-5226-IMG_2643.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-11o-Αναστάσιος-Ράμμος-5226-IMG_2979.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-11o-Αναστάσιος-Ράμμος-5226-IMG_2877.jpg)
photo. johnny panopoulos
Η Ήβη Αδάμου ακολούθησε στο catwalk του Vassilis Zoulias με τη διασκευή του κλασικού «Σκλάβα», ενώ η Ελένη Φουρέιρα τραγούδησε και χόρεψε το «Light It Up» παρουσιάζοντας τις δημιουργίες της Celia Kritharioti.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ήβη-Αδάμου-Vassilis-Zoulias-IMG_2020.jpg)
Ήβη Αδάμου- Vassilis Zoulias
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ήβη-Αδάμου-Vassilis-Zoulias-IMG_2030.jpg)
Ήβη Αδάμου- Vassilis Zoulias
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ήβη-Αδάμου-Vassilis-Zoulias-IMG_2101.jpg)
Ήβη Αδάμου- Vassilis Zoulias
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ήβη-Αδάμου-Vassilis-Zoulias-IMG_2259.jpg)
Ήβη Αδάμου- Vassilis Zoulias
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ήβη-Αδάμου-Vassilis-Zoulias-IMG_2533.jpg)
Ήβη Αδάμου, Βασίλης Ζούλιας
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ελένη-Φουρέιρα-Celia-Critharioti-IMG_5196.jpg)
Η Ελένη Φουρέιρα τραγούδησε και χόρεψε το «Light It Up» παρουσιάζοντας τις δημιουργίες της Celia Kritharioti.
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ελένη-Φουρέιρα-Celia-Critharioti-IMG_5248.jpg)
photo. johnny panopoulos
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2021/01/Act-12o-Ελένη-Φουρέιρα-Celia-Critharioti-IMG_5367.jpg)
photo. johnny panopoulos
Στο closing act, ο ένας και μοναδικός Γιώργος Μαζωνάκης ερμήνευσε το νέο του single «Τόσα Βράδια» και το ξεχωριστό «Αγαπώ σημαίνει», από το ομώνυμο album του – που έχει σημειώσει ρεκόρ επιτυχιών. Ο Γιώργος Μαζωνάκης φορώντας δημιουργίες αποκλειστικά σχεδιασμένες για αυτόν, κορύφωσε το MadWalk 2020 by Serkova Crystal Pure – The Fashion Music Project με ένα ανατρεπτικό φινάλε, στέλνοντας ηχηρό μήνυμα αισιοδοξίας!
Fashion by:
Fashion Designers: Apostolos Mitropoulos, Celia Kritharioti Haute Couture, Deux Hommes, Dimitris Petrou, LASKOS, Maison Faliakos, G.Papadogamvros, Sotiris Georgiou, Vassilis Zoulias
Fashion Brands: MINI, 5226 by Celia Kritharioti
Music by:
Demy, Dimmy and the bad heart, DJ Kas, FY, Κόνι Μεταξά, Vlospa, Αναστάσιος Ράμμος, Γιώργος Μαζωνάκης, Έλενα Τσαγκρινού, Ελένη Φουρέιρα, Ήβη Αδάμου, Ίαν Στρατής, Πέννυ Μπαλτατζή, Ρένα Μόρφη, Τάμτα, Τάσος Ξιαρχός
Project presented by:
Βίκυ Καγιά
Backstage by:
Έβελυν Καζαντζόγλου