Sunday habit of highly stylish people: Brunch δια χειρός Dimitris Economides στο εμβληματικό Athénée!
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_4120-cover.jpg)
Το κυριακάτικο brunch στο εμβληματικό Athénée της οδού Βουκουρεστίου επιστρέφει από τις γιορτινές μέρες με νέες προτάσεις και συνεργασίες και υποδέχεται από τις 7 Ιανουαρίου τις γλυκές δημιουργίες του ταλαντούχου Dimitris Economides. Με γεύσεις βανίλιας, σοκολάτας, αμυγδάλου και φουντουκιού, οι πρώτες Κυριακές του ’24 προμηνύονται αξέχαστες καθώς ο pastry architect Δημήτρης Οικονομίδης θα φέρει τη μαγεία της τέχνης του στο lobby του Athénée.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2024/01/Dimitris-Economides-post.jpg)
Η έκπληξη έρχεται από την mousse με καρύδα, από τον καραμελωμένο ανανά και φυσικά από την μοναδική αισθητική που χαρακτηρίζει τον Δημήτρη Οικονομίδη και τους συνεργάτες του.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2024/01/Dimitris-Economides-MENU-Δελτίο-τύπου.jpg)
Το Sunday brunch στο Athénée θα είναι και για φέτος η αγαπημένη συνήθεια του πιο ενημερωμένου κοινού της πόλης.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_6041-1.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2024/01/DSC_4106.jpg)
Sunday brunch is probably consindered my happy place!