![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eucover.jpg)
Την αγαπημένη της Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα το Belvedere Hotel στη Μύκονο επέλεξε η Ευγενία Νιάρχου για να ανοίξει το πρώτο μαγαζί της Venyx, του Οίκου των ιδιαίτερων κοσμημάτων που σχεδιάζει η ίδια και που έχουν γίνει γνωστά για το μοναδικό τους στιλ που συνδυάζει φουτουριστικά και ρετρό στοιχεία.
![Μαρίνα Λιβανού- Μαρτίνου, Mario Testino, Ευγενία Νιάρχου, Άρτεμις Μπαλτογιάννη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu1.jpg)
Μαρίνα Λιβανού- Μαρτίνου, Mario Testino, Ευγενία Νιάρχου, Άρτεμις Μπαλτογιάννη
Κατά τη διάρκεια των εγκαινίων που πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σάββατο, η Ευγενία Νιάρχου υποδέχτηκε πλήθος φίλων από όλο τον κόσμο, διεθνείς προσωπικότητες από τον κόσμο της μόδας αλλά και εκπροσώπους του επιχειρηματικού και εφοπλιστικού χώρου.
![Ευγενία Νιάρχου](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu3.jpg)
Ευγενία Νιάρχου
«Επέλεξα να κάνω το πρώτο μου μαγαζί στο Belvedere καθότι γνωρίζω την οικογένεια Ιωαννίδη και το Belvedere πολλά χρόνια και θεώρησα πως ο χώρος ταιριάζει με τις δημιουργίες μου. Πιστεύω πως είναι πολύ σημαντικό να στηρίξουμε τον τουρισμό στην Ελλάδα, κάνοντας κινήσεις που ενθαρρύνουν τους τουρίστες να επισκεφθούν τη χώρα», είπε, μεταξύ άλλων, η Ευγενία Νιάρχου.
![Λεπτομέρειες από τα κοσμήματα της Ευγενίας Νιάρχου που επέλεξε να φορέσει την βραδιά του πάρτι](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu6.jpg)
Λεπτομέρειες από τα κοσμήματα της Ευγενίας Νιάρχου που επέλεξε να φορέσει την βραδιά του πάρτι
Στο cocktail party που παρατέθηκε στo Venyx Shop που βρίσκεται δίπλα στο lobby του φημισμένου Belvedere Hotel, η γνωστή σχεδιάστρια κοσμημάτων και καλλιτεχνική διευθύντρια της Venyx αποκάλυψε—για πρώτη φορά μετά την έκθεση Haute Couture στο Παρίσι—την τρίτη της συλλογή με τίτλο “Oseanyx”. Οι καλεσμένοι θαύμασαν τα ιδιαίτερα κοσμήματα της συλλογής, η οποία παραλληλίζει την ομορφιά του διαστήματος με αυτήν του ωκεανού. Η συλλογή, πιστή στο χαρακτηριστικό design της Venyx, συνδυάζει φουτουριστικά στοιχεία όπως το σμάλτο που φωσφορίζει στο σκοτάδι με vintage φινιρίσματα και λεπτομέρειες από μάυρο ρόδιο. Φυσικά, παρουσιάστηκαν και οι δύο προηγούμενες συλλογές της Ευγενίας Νιάρχου “Theyia” και “Reptilia”, οι οποίες έχουν ήδη αγαπηθεί από τον κόσμο της μόδας.
![Eυγενία Νιάρχου, Theo Νιάρχος](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu2.jpg)
Eυγενία Νιάρχου, Theo Νιάρχος
![Σταύρος Νιάρχος](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu6a.jpg)
Σταύρος Νιάρχος
![Ανδρέας & Μιλένα Τσαβλίρη, Ευγενία Νιάρχου](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu6b.jpg)
Ανδρέας & Μιλένα Τσαβλίρη, Ευγενία Νιάρχου
![Jessica Hart](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu6c.jpg)
Jessica Hart
![Ana Beatriz Barros, Karim El Chiaty](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu9.jpg)
Ana Beatriz Barros, Karim El Chiaty
Εκτός από τα εντυπωσιακά κοσμήματα, οι προσκεκλημένοι απόλαυσαν δροσερά cocktail στο χώρο της πισίνας του Belvedere, απολαμβάνοντας τη μοναδική θέα της Χώρας της Μυκόνου και της θάλασσας.
![Κλαίρη & Φάνια Σινανιώτη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu7.jpg)
Κλαίρη & Φάνια Σινανιώτη
![Δημήτρης Σινανιώτης, Serafina Sama](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu8.jpg)
Δημήτρης Σινανιώτης, Serafina Sama
![Μίλτος Καμπουρίδης, Μαρίνα Βερνίκου- Καμπουρίδη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu10.jpg)
Μίλτος Καμπουρίδης, Μαρίνα Βερνίκου- Καμπουρίδη
![Ευγενία Νιάρχου, Mario Testino](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eucover.jpg)
Ευγενία Νιάρχου, Mario Testino
![Νικόλ Κοτοβός](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu11.jpg)
Νικόλ Κοτοβός
![Σταύρος Νιάρχος](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu12.jpg)
Σταύρος Νιάρχος
![Λυδία Οικονόμου](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu13.jpg)
Λυδία Οικονόμου
![Σάντρα και Ιόλη Πρετεντέρη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu14.jpg)
Σάντρα και Ιόλη Πρετεντέρη
![Εβελίνα Πετράκη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu15.jpg)
Εβελίνα Πετράκη
![Μαριέττα Χρουσαλά- Πατίτσα, Justin Etzin, Lana Zakocela, Λέων Πατίτσας](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu16.jpg)
Μαριέττα Χρουσαλά- Πατίτσα, Justin Etzin, Lana Zakocela, Λέων Πατίτσας
![Αλίκη Marcadia Λαμπροπούλου, Natalia Blaskovicova, Λένα Οικονομίδη- Γκέρτσου](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu17.jpg)
Αλίκη Marcadia Λαμπροπούλου, Natalia Blaskovicova, Λένα Οικονομίδη- Γκέρτσου
![Ιλεάνα Ισμυρίδη, PR Manager του Belvedere & διοργανώτρια του event, Χριστόφορος Βόγκλης- Διευθυντής του Belvedere, Ζωή Δρακούλη της Act & React](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu18.jpg)
Ιλεάνα Ισμυρίδη, PR Manager του Belvedere & διοργανώτρια του event, Χριστόφορος Βόγκλης- Διευθυντής του Belvedere, Ζωή Δρακούλη της Act & React
![Μελίσσα Μεταξά, Charlie Siddick, Filius Canakis](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu19.jpg)
Μελίσσα Μεταξά, Charlie Siddick, Filius Canakis
![Γιάννης Ανδριτσόπουλος, Γιώργος Κατραμόπουλος](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu20.jpg)
Γιάννης Ανδριτσόπουλος, Γιώργος Κατραμόπουλος
![Ana Beatriz Barros, Karim El Chiaty](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu21.jpg)
Ana Beatriz Barros, Karim El Chiaty
![Luziah Henessy, Christine Monceline ,Ιλεάνα Ισμυρίδη](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu22.jpg)
Luziah Henessy, Christine Monceline ,Ιλεάνα Ισμυρίδη
![Patrick, Daniela & Olivier Treur](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu23.jpg)
Patrick, Daniela & Olivier Treur
![Τόνια Βασιλοπούλου, Νικόλας Ιωαννίδης](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eu24.jpg)
Τόνια Βασιλοπούλου, Νικόλας Ιωαννίδης
![Charlie Siddick, Paolina Canakis, Αμαλία Κορασίδου](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/07/eulast.jpg)
Charlie Siddick, Paolina Canakis, Αμαλία Κορασίδου
Φωτογραφίες: Studio Panoulis