![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/10/tsipras.jpg)
Στη Νέα Υόρκη στο ολοκαίνουργιο Παγκόσμιο Κέντρο Εμπορίου, εκεί που άλλοτε ήταν οι Δίδυμοι Πύργοι, στο ετήσιο δείπνο της Ελληνικής Πρωτοβουλίας (The Hellenic Initiative), τραγούδησε η σοπράνο Αναστασία Ζαννή, παρουσία του Έλληνα πρωθυπουργού Αλέξη Τσίπρα.
Η Αναστασία Ζαννή τραγούδησε τους Εθνικούς Ύμνους των ΗΠΑ και της Ελλάδας σε μια ενθουσιώδη εκδήλωση, παρουσία σημαντικών Ελλήνων πολιτικών, καθώς και διακεκριμένων Ελλήνων επιχειρηματιών της Αμερικής.
![Αναστασία Ζαννή, Γιάννα Αγγελοπούλου](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/10/agelopoulou.jpg)
Αναστασία Ζαννή, Γιάννα Αγγελοπούλου
Η Αναστασία δραστηριοποιείται στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στη Νέα Υόρκη το τελευταίο διάστημα, τραγουδώντας πάντα σε σημαντικές εκδηλώσεις, με διεθνές ρεπερτόριο μην παραλείποντας να τονίζει πάντα την ελληνικότητά της.
![Αναστασία Ζαννή](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2015/10/alone.jpg)
Αναστασία Ζαννή
Photos : Eta Press