![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4854-COVER-COVER.jpg)
Don’t count the candles… Just enjoy the glow!
Πότε έκανες τελευταία φορά κάτι για πρώτη φορά? Εγώ αυτή την Κυριακή, που γιόρτασα τα γενέθλια μου στο Εκλογικό Κέντρο του Π. Ψυχικού και το ίδιο βράδυ μέσα στο Εκλογικό Τμήμα, για την πρωτόγνωρη εμπειρία της καταμέτρησης ψήφων. Το προηγούμενο βράδυ όμως, το βράδυ του Σαββάτου, έκλεισα την αυλαία μίας σημαντικής περιόδου, αφήνοντας πίσω μου την εμπειρία της προεκλογικής μου διαδρομής με τη γλυκιά επίγευση και την αίσθηση ευγνωμοσύνης για όσους είχα στο πλάι μου να την διανύσουμε μαζί.
Η επιλογή του μέρους που θα υποδεχόμουν τους φίλους μου ήταν εύκολη. Με το που παραβρέθηκα καλεσμένη πριν λίγο καιρό στο opening party του 10:Urban Roof, στον δέκατο όροφο του Radisson Blu Park Hotel, και είδα το εντυπωσιακό roof garden να “αιωρείται” μαζί με τα εκατοντάδες αστέρια στον αττικό ουρανό, ένοιωσα το πολυπόθητο love at first sight, που είχα να νοιώσω για ένα μαγικό venue πολύ (πολύ) καιρό.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3750.jpg)
Γύρω από την εντυπωσιακή πισίνα του θρυλικού ξενοδοχείου λοιπόν, και ανάμεσα στα επιβλητικά φώτα της Ακρόπολης, του Λυκαβηττού και του Πεδίου του Άρεως, γιόρτασα τα γενέθλια μου, που συνέπεσαν με το κλείσιμο της αυλαίας της προεκλογικής περιόδου.
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4613.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4658.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4601.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4683.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΛΜΙΝΑ-ΚΑΤΣΑΡΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ-ΚΑΤΣΑΡΟΣ.jpg)
Ένα βράδυ πριν πάμε στις κάλπες για τις Δημοτικές Εκλογές, το Σάββατο το βράδυ, οι εκλεκτοί φίλοι της καρδιάς μου είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν -έστω και στην καρδιά του Φθινοπώρου- την απόλυτα καλοκαιρινή βραδιά (δώρο της καλής τύχης) γύρω από την πισίνα, να δοκιμάσουν τις γαστρονομικές δημιουργίες του πολυβραβευμένου chef Hervé Pronzato, και να μου ευχηθούν “Καλή Επιτυχία”, μιας και ήμουν Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος του Δήμου Φιλοθέης-Ψυχικού με τον συνδυασμό του Δημάρχου Δημήτρη Γαλάνη, σε μία ατμόσφαιρα πλημμυρισμένη από θετική ενέργεια, η οποία αποδείχθηκε απόλυτα γουρλίδικη στο αποτέλεσμα της επόμενης ημέρας!
Αυτές ήταν οι καλύτερες στιγμές που έζησα μαζί σας…
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3510.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3309.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3368.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΝΙΚΟΣ-ΚΑΘΛΗΝ-ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3314.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4187.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΛΜΙΝΑ-ΚΑΤΣΑΡΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΟΠΗ-ΚΑΛΑΪΤΖΗ-ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ-ΔΑΝΕΛΙΑΝ-ΣΟΝΙΑ-ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3398.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΑΡΙΖΑ-ΦΑΣΙΑΝΟΥ-ΕΙΡΗΝΗ-ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3786.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ-ΛΥΚΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΔΗΜΑΡΧΟΣ-ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΨΥΧΙΚΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΓΑΛΑΝΗΣ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3579.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3545.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/92895.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΑΛΩΜΗ-ΓΙΑΝΝΗΣ-ΦΛΟΥΤΑΚΟΣ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΠΕΤΡΟΣ-ΒΑΝΕΣΣΑ-ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3557.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3485.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ-ΔΑΝΕΛΙΑΝ-ΜΑΡΙΛΥ-ΦΙΛΙΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΚΑΤΕΡΙΝΑ-ΦΙΛΙΟΥ-ΕΛΙΝΑ-ΒΑΜΒΑΚΑ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3649.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4685.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΙΩΑΝΝΑ-ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ-ΚΑΡΡΑ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΑΓΑΠΗ-ΠΟΛΙΤΗ-ΣΤΕΛΙΟΣ-ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΙΑ-ΞΑΝΑΛΑΤΟΥ-ΕΙΡΗΝΗ-ΔΑΝΕΛΙΑΝ-ΙΛΕΑΝΑ-ΙΣΜΥΡΙΔΗ-ΤΖΕΝΗ-ΜΠΟΤΣΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΙΛΤΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΜΗΤΣΙΑ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΑΡΙΛΥ-ΦΙΛΙΟΥ-ΕΛΙΝΑ-ΒΑΛΒΑΚΑ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΝΙΝΕΤΤΑ-ΠΑΤΕΡΑ-ΒΑΝΕΣΣΑ-ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΚΟΡΙΝΑ-ΚΑΜΜΕΝΟΥ-ΛΗΔΑ-ΣΚΑΝΑΒΗ-ΜΑΤΙΝΑ-ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΑΛΙΚΗ-ΜΠΟΛΟΥ-ΓΚΡΕΤΑ-ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΜΑΡΙΖΑ-ΦΑΣΙΑΝΟΥ-ΕΛΕΝΑ-ΒΡΕΤΤΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΒΑΣΙΛΗΣ-ΖΟΥΛΙΑΣ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΓΙΑΝΝΗΣ-ΔΕΛΗΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΕΡΙΚΛΗΣ-ΚΟΝΔΥΛΑΤΟΣ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΑΡΙΑ-ΚΟΥΤΖΑΜΠΑΣΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/13646.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4509.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3892.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΝΙΚΟΣ-ΛΗΔΑ-ΣΚΑΝΑΒΗ-ΜΑΡΘΑ-ΓΑΣΠΑΡΙΝΑΤΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΑΝΤΩΝΙΑ-ΚΑΡΡΑ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΓΙΑΝΝΗΣ-ΔΕΛΗΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΑΡΙΛΕΝΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΛΙΝΑ-ΚΟΤΣΙΡΗ-ΔΕΛΗΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΛΕΝΑ-ΒΡΕΤΤΟΥ-ΑΓΓΕΛΟΣ-ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΓΑΛΑΝΗΣ-ΜΑΡΙ-ΔΕΒΕΡΙΚΟΥ-ΜΑΡΙΖΑ-ΦΑΣΙΑΝΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΛΕΝΑ-ΤΖΕΤΖΑ-ΕΙΡΗΝΗ-ΝΤΑΪΦΑ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3854.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4076.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4215.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΛΛΗ-ΦΛΕΓΓΑ-ΣΟΦΙΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4542.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/Ο-ΝΙΚΟΛΑΣ-ΚΑΤΣΑΡΟΣ-ΜΕ-ΤΗ-ΚΟΡΗ-ΤΟΥ-ΕΛΜΙΝΑ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΧΡΥΣΙΑΝΝΑ-ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ-ΛΥΚΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΓΑΛΑΝΗΣ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4836.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΧΤΗΣΤΟΣ-ΜΑΡΙΛΥ-ΦΙΛΙΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΣΑΝΤΥ-ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΕΙΡΗΝΗ-ΔΑΝΕΛΙΑΝ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΣΠΥΡΟΣ-ΜΑΤΙΝΑ-ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΦΑΝΗ-ΛΕΒΕΝΤΗ-ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΑΓΓΕΛΙΔΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4222.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4407.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4426.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4439.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4134.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4448.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4181.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/PHOTO-2023-10-10-10-44-14.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/photo-9.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΑΡΙ-ΔΕΒΕΡΙΚΟΥ-ΑΓΓΕΛΟΣ-ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΦΛΩΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΥΒΟΝΝΗ-ΖΑΧΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΙΑ-ΔΟΥΡΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΑΡΙΛΕΝΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ-ΔΑΝΕΛΙΑΝ-ΦΑΝΗ-ΛΕΒΕΝΤΗ-ΕΛΙΝΑ-ΒΑΜΒΑΚΑ-ΕΙΡΗΝΗ-ΔΑΝΕΛΙΑΝΑΛΚΗΣΤΙΣ-ΠΡΙΝΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΟΡΔΑΝΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΛΜΙΝΑ-ΚΑΤΣΑΡΟΥ-ΚΑΤΕΡΙΝΑ-ΦΙΛΙΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3699.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3710.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΡΣΗ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΤΙΝΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΥΗ-ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ-ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ-ΕΡΣΗ-ΡΟΚΚΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΠΟΡΤΟΚΑΛΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ-ΠΟΛΥΖΩΗ-ΛΕΝΑ-ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΗΛΙΑΣ-ΣΚΟΥΡΤΗΣ-ΛΙΑ-ΠΑΠΑΔΑΥΙΔ-ΤΑΚΗΣ-ΜΑΥΡΩΤΑΣ-ΕΙΡΗΝΗ-ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΦΛΩΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΤΣΑΚΟΥΜΗΣ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΧΑΡΗΣ-ΓΙΑΣΜΙΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3715.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3868-1.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3948.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3966.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL3970.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4008.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4018.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4025.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4046.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4052.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4123.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4187-1.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG-3643-1.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4235.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4238.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4266.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4299.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4509-1.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4798.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4828.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΙΝΟΣ-ΣΤΕΛΛΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/ΑΛΕΞΙΑ-ΚΟΡΛΕΤΗ-ΦΑΙΗ-ΜΠΕΗ-ΕΛΕΝΗ-ΤΖΕΤΖΑ-ΜΑΡΣΙΑ-ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΣΑΝΤΡΑ-ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ.jpg)
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMGL4854.jpg)
Ευχαριστώ για τις ευχές και για όλη αυτή τη θετική ενέργεια!
Φωτογραφίες: Panos Smirniotis