![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2013/04/cover2.jpg)
ΟΚ! Το ότι η Επιτροπή Γονέων για το Ταμείο των Υποτροφιών του Κολλεγίου Αθηνών/Ψυχικού είναι ιδιαίτερα δραστήρια και οι επιλογές της, πάντα εκλεκτικές και ιδιαίτερες, γνωστό. Αλλά η τελευταία συναυλία, αυτή που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Πέμπτη στο Θέατρο του Κολλεγίου, για τους σκοπούς του ταμείου, ήταν ίσως από τις καλύτερες. Για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον…
![Κασταλία Σαμοϊλη, Αλίκη Χατζοπούλου, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Μαργαρίτα Κουτεντάκη, Δημήτρης Καραμάνος, Εμμανουέλα Μουσαμά-Ρέτσου, Δημήτρης Σταρόβας](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2013/04/all1.jpg)
Κασταλία Σαμοϊλη, Αλίκη Χατζοπούλου, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Μαργαρίτα Κουτεντάκη, Δημήτρης Καραμάνος, Εμμανουέλα Μουσαμά-Ρέτσου, Δημήτρης Σταρόβας
Ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας –τον λατρεύω-, σε μία συγκλονιστική βραδιά, για μία και μοναδική συναυλία υπέρ του Ταμείου Υποτροφιών, με τίτλο “Οι Άγγελοι ζουν ακόμη στη Μεσόγειο”…Συγχαρητήρια κορίτσια!