Επίσημη προβολή της ταινίας Προμάχος, για την επιστροφή των Γλυπτών του Παρθενώνα!
![](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2014/11/196.jpg)
Λίγες ημέρες πριν την προβολή της ταινίας “Προμάχος” στις κινηματογραφικές αίθουσες, πραγματοποιήθηκε προχθές, στο Μουσείο της Ακρόπολης η πρώτη επίσημη προβολή της ταινίας, σε ειδική εκδήλωση, με στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση σημαντικών προσωπικοτήτων για την ταινία, και η υποστήριξη τους στην περαιτέρω διάδοση του μηνύματος, σχετικά με την προσπάθεια επανένωσης των Γλυπτών του Παρθενώνα.
![Τζώρτζια Σαραντοπούλου, Σπύρος Μερκούρης, Γιώργος Καλούδης, Βαγγέλης Μεϊμαράκης, Νικόλας Κανελλόπουλος](https://www.fayscontrol.gr/wp-content/uploads/2014/11/534.jpg)
Τζώρτζια Σαραντοπούλου, Σπύρος Μερκούρης, Γιώργος Καλούδης, Βαγγέλης Μεϊμαράκης, Νικόλας Κανελλόπουλος
Φωτογραφίες: Studio Panoulis