#Ινσταντανέ2015: Τα εγκαίνια!

instacober

19/10/2015 • LIFESTYLE

Μετά τη θετική ανταπόκριση που είχε το #Ινσταντανέ2014, η Γκαλερί Ζουμπουλάκη, εγκαινίασε το #Ινσταντανέ2015 με τη συμμετοχή 21 επαγγελματιών και ερασιτεχνών φωτογράφων.

insta1a

Οι φωτογραφίες που παρουσιάζονται αποτελούν ένα δείγμα από αυτή την «τυχαία μορφή ομορφιάς» που χαρακτηρίζει τον ‘κόσμο’ των social media. Πρόκειται για φωτογραφίες καθημερινών στιγμιότυπων που όμως έχουν τη δική τους αισθητική και ποιητική αξία παρότι τραβήχτηκαν μέσα σε μια σύντομη τυχαιότητα.

Κάτω από κοινά hashtags #Ινσταντανέ2015 και #ZoumboulakisGalleries, οι φωτογραφίες που θα παρουσιαστούν στην έκθεση θα αναρτηθούν στο Instagram.

Θοδωρής Ζουμπουλάκης, Δάφνη Ζουμπουλάκη, Νέλλος & Λη Κανελλοπούλου

Θοδωρής Ζουμπουλάκης, Δάφνη Ζουμπουλάκη, Νέλλος & Λη Κανελλοπούλου

Θοδωρής Ζουμπουλάκης, Μαρίνα Κουταρέλλη

Θοδωρής Ζουμπουλάκης, Μαρίνα Κουταρέλλη

Χρύσανθος Πανάς, Ηρώ και Γιώργος Κόβας, Έλενα Σύρακα

Χρύσανθος Πανάς, Ηρώ και Γιώργος Κόβας, Έλενα Σύρακα

Μιχάλης Κεφαλογιάννης, Δάφνη Ζουμπουλάκη, Αλεξία Μπακογιάννη

Μιχάλης Κεφαλογιάννης, Δάφνη Ζουμπουλάκη, Αλεξία Μπακογιάννη

Μίλτος Καμπουρίδης, Ντέμη Βερνίκου

Μίλτος Καμπουρίδης, Ντέμη Βερνίκου

Όλγα Κεφαλογιάννη

Όλγα Κεφαλογιάννη

Δάφνη Ζουνπουλάκη, Ζέτα Αντσακλή

Δάφνη Ζουνπουλάκη, Ζέτα Αντσακλή

Τζίνα Θανοπούλου, Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου

Τζίνα Θανοπούλου, Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου

After the successful exhibition #Ινσταντανέ2014 (instantané), Zoumboulakis Galleries host #Ινσταντανέ2015 on October 15, with the participation of 21 professional and amateurs photographers.

The photographs presented constitute a sample of this “accidental kind of beauty” which marks the ‘world’ of social media. They are everyday snapshots with their own aesthetics and poetic value even though they were taken in a brief and random moment.

The photographs exhibited will be posted on Instagram under the hashtags #Ινσταντανέ2015 #ZoumboulakisGalleries.

Ντίμης Αργυρόπουλος, Μιχάλης Κεφαλογιάννης

Ντίμης Αργυρόπουλος, Μιχάλης Κεφαλογιάννης

Δάφνη Ζουμπουλάκη, Τατιάνα Καραπαναγιώτη, Σοφία Καψή

Δάφνη Ζουμπουλάκη, Τατιάνα Καραπαναγιώτη, Σοφία Καψή

Νικόλαος Μάστορας, Μανουέλα Παυλίδου

Νικόλαος Μάστορας, Μανουέλα Παυλίδου

Η Γιασμίν Οικονομοπούλου με την κόρη της, Ντάνα

Η Γιασμίν Οικονομοπούλου με την κόρη της, Ντάνα

Γι'αννης Κεφαλογιάννης, Όλγα Κεφαλογιάννη, Δάφνη Ζουμπουλάκη

Γι’αννης Κεφαλογιάννης, Όλγα Κεφαλογιάννη, Δάφνη Ζουμπουλάκη

Έλενα Μαυρογονάτου, Στρατής Στρατήγης

Έλενα Μαυρογονάτου, Στρατής Στρατήγης

Τατιάνα Καραπαναγιώτη, Ελένη Βαρδινογιάννη, Αλεξία Μπακογιάννη

Τατιάνα Καραπαναγιώτη, Ελένη Βαρδινογιάννη, Αλεξία Μπακογιάννη

Βένια Μπεχράκη, Βλάσης Χολέβας, Λούση Σοφρόνη, Ρένια Παπανικολάου

Βένια Μπεχράκη, Βλάσης Χολέβας, Λούση Σοφρόνη, Ρένια Παπανικολάου

Participating artists: Nikos Aliagas nikosaliagas, Stamatis Athanassoulas instamatick, Venia Bechraki vebe20, Manousos Chalkiadakis manousos_ch, Antigoni Kapsali akarchis, Tatiana Karapanagioti tatianakara, Michalis Kefalogiannis m.k_pro, Yiorgos Kordakis yiorgoskordakis, Marion Koumbouri instamarion, Vasilis Maragos vassilismaragos, Nicholas Mastoras n.mastoras, Phedon Papamichael papa2, Vangelis Paterakis vangelispaterakis, Leda de Piart ledart, Christos Thilyzas thilyzas, Fotis Vallatos fotisvallatos, Nikos Vatopoulos 16thcentury, Marina Vernicos mvernicos, Kostas Vogiatzis yatzer, Maria Yanna mariayanna, Theodore Zoumboulakis theodore_zoumboulakis

Χορηγός Επικοινωνίας: 

7321c877-3937-47b4-bc91-48bc78f27de9

Exhibition duration: 15 October to 7 November 2015

Φωτογραφίες: Studio Panoulis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Show Buttons
Hide Buttons